• fotografija1
  • fotografija2

U suradnji djelatnika Muzeja grada Kaštela i O.Š. Kneza Mislava organizirana je kreativna radionica učenika s posebnim potrebama. Mjesto održavanja radionice je bilo unutar muzejskog prostora Nadbiskupove palače u Kaštel Sućurcu, u petak 30. studenog 2012. godine od 8,30 do 12 sati.

Motivi za istraživanje učenika bili su arheološki artefakti izloženi u stalnom postavu: amfore, vrčići i
doliji. S njima su se već upoznali tijekom svog prvog dolaska u muzejski prostor, tjedan dana ranije.
Ovaj petak su ponovili čemu služe i upoznali se sa strukturom i dijelovima navedenih predmeta.

Oblikovanju predmeta prethodila je izrada skica na papiru, a potom oblikovanje posuda u glinamolu (narančastom i bijelom). Djeca koja su imala poteškoće u oblikovanju amfora oblikovala su dolij, koji ima jednostavniju formu.
Uz pomoć voditelja radionice, muzejske djelatnice Ade Danek i djelatnica O.Š. Kneza Mislava (defektologinja Tea Šiškov i prof. Neda Macanović ) ova djeca su s ljubavlju darovala lijep božićni poklon svim posjetiteljima muzejskog prostora u Nadbiskupskom kaštelu .