Muzej grada Kaštela / Ususret Danu Grada

U utorak, 4. ožujka povodom Dana Grada Kaštela Muzej će biti otvoren za posjetitelje od 9 - 19 h. Ulaz je slobodan.

Muzej grada Kaštela ____________ Muzej grada Kaštela
Dvorac Vitturi _________________ Nadbiskupska palača
Brce 1 _______________________ Gospojska štrada 1
Kaštel Lukšić __________________ Kaštel Sućurac

U četvrtak, 27. veljače u sklopu manifestacije Sačuvajmo Bijaće u 21. stoljeću, u organizaciji OŠ „Bijaći“ iz Kaštel Štafilića i OŠ „Knez Trpimir„ iz Kaštel Gomilice muzejski pedagog Mario Klaić održat će na lokalitetu sv. Marte u Bijaćima predavanje „Odjeća i nakit srednjovjekovnih Hrvata IX. – XI. st.“. Početak manifestacije je u 11 h.

Također u četvrtak, 27. veljače u dvorcu Vitturi u Kaštel Lukšiću s početkom u 19 h održati će se promocija Kaštelanskog zbornika br. 10, u organizaciji Društva za očuvanje kulturne baštine Kaštela „Bijaći“ i Muzeja grada Kaštela.
Zbornik će predstavit dr. sc. Zoraida Demori Staničić, pročelnica Službe za odjele izvan Zagreba Hrvatskog restauratorskog zavoda i mr. sc. Petar Krolo, ravnatelj Sveučilišne knjižnice u Splitu.

U četvrtak, 6. ožujka u Nadbiskupskoj palači u Kaštel Sućurcu u 19 h otvara se izložba "Baba lokve srednjovjekovno selo" Muzeja hrvatskih arheoloških spomenika Split, autora dr.sc Tonća Burića.