Muzej grada Kaštela / Predstavljanje knjige Dade Batinić “Bapske priče”

U četvrtak, 5. Lipnja 2014. u Dvorcu Vitturi, u organizaciji Muzeja grada Kaštela održano je predstavljanje knjige Dade Batinić „Bapske priče“.
Za zbirku priča Dade Batinić “Bapske priče”, možemo reći da je pravi kolaž. Dada je rođena u Makarskoj prije 40-ak godina. Oduvijek je voljela pisati. Uz pisanje bavi se refleksologijom, biciklizmon, organizator je raznih avanturističkih tura. Zapažena jekao autorica većeg broja kratkih priča koje je objavljivala u časopisima i zbornicima te osvajala nagrade. U njezinim pričama, hrpa je malih fragmenata naše svakodnevice koju komentira Dadina baba Danica i njeni ukućani, rođaci i susjedi. Pri čitanju knjige možemo uočiti da takvom formom vješto puni priču precizno ocrtanim karakterima, lokalno jezično obojenim dijalozima i događajima.
U Muzeju grada Kaštela odlučili su se ugostiti Dadu Batinić i njene goste upravo zbog ove njene zanimljive knjige. Nakana je bila potaknuti i naše sugrađane „vješte u pisanju“ da zabilježe trenutke naše svakodnevnice.
Svi mi tu u Kaštelima imamo ili smo imali takve slične babe Domine, Pauline, Katine... mudre i neškolovane ali sa životnom školom. Sve te zabilješke u Muzeju nazivaju „recentnom etnologijom“ koja bi kad-tad trebala dospjet u Muzej.
Večer je glazbeno upotpunioNeno Simunić, kantautor koji je već dugi niz godina prisutan na glazbenoj sceni izvodeći skladbe sa svog novog albuma „Život u živo“.