KAŠTELANSKI PANOPTICUM

DVD je rezultat prikupljanja i proučavanja fotografija i razglednica Dokumentarne zbirke Muzeja Grada Kaštela, zbirke fotografija Muzeja grada Splita i privatnih zbirki. Virtualni pregled Kaštela u trajanju od 33 minute, sastoji se od izbora starih fotografija Kaštela koje su tematski raspoređene po određenim gradskim cjelinama od Sućurca do Štafilića. Prikazani su raznoliki prizori najpoznatijih djelova kaštelanskih naselja na prijelazu iz 19. u 20. stoljeće, fotografije stanovnika, spomenika, odjeće od poslijednjeg desetljeća 19. stoljeća do kraja prve polovice 20. stoljeća. Na fotografijama se odražavaju svečarski trenuci kao i svakidašnji život naših predaka, danas često zaboravljen. Uz to, daju nam uvid u stanje urbanizma i arhitekture te netaknutosti krajolika.
Izbor fotografija: Sanja Acalija
Izbor glazbe: Vladan Vuletin