Muzej grada Kaštela / Posjet Izložbi "Lipe li su mlade Kaštelanke"

U sklopu izložbe Lipe li su mlade Kaštelanke, u Muzeju grada Kaštela, održane su radionice za učenike OŠ Kneza Mislava.
Nastavnica Valerija Leutar s eko - grupom i učiteljica Marina Nikolić s učenicima trećeg razreda, posjetile su izložbu u Kuli Top u kojoj su radionice održane.
Voditeljica radionica Ada Danek je djecu upoznala s materijalnom, socijalnom i duhovnom kulturom ovih prostora o kojima i svjedoče etnografski eksponati, a posebna pažnja je usmjerena k dijalektalnom nazivlju tih odjevnih te uporabnih predmeta. Naposlijetku su učenici izrađivali kaštelansku narodnu nošnju u kombiniranoj tehnici.
Posebna pohvala djeci jer su ugodno iznenadila, za razliku od većine odraslih, pokazavši znanje da se muzejski predmeti ne dotiču!