Edukativna radionica "Život Umjetnine"

U sklopu 20. edukativne akcije Hrvatskog muzejskog društva na temu Održivost, u Muzeju grada Kaštela u Kaštel Lukšiću održana je muzejsko edukativna akcija pod nazivom Život umjetnine od 20. travnja do 30. lipnja 2015. godine. Kroz projekt Život umjetnine javnosti je otkrivena i izložena do sada nepoznata slika Ilica autora Ljube Babića. Svečano predstavljanje održano je na Međunarodni dan muzeja 18. svibnja 2015. godine, a u sklopu događanja održano je i predavanje o pronalasku, analizi, datiranju i valorizaciji umjetnine. Za srednjoškolsku populaciju organizirana je nagradna igra vezana za održano predavanje. Dobitnici prigodnih diploma i nagrada (muzejskih izdanja)su: Luka Penga, Matea Carev, Roko Tanta, Lucija Šolić, Jelena Krišto, Jelena Kelam i Tea Kapov. Osim svečanog predstavljanja, učenici SŠ Braća Radić na organiziranim su radionicama pobliže upoznati s umjetničkim djelom Ilica te detaljnom likovnom i povijesnom analizom istog. Osmišljene su također radionice za osnovne škole uz rješavanje pedagoških listića prilagođenih grupama viših i nižih razreda. Za projekt Život umjetnine pripremljeni su promotivni i pedagoški materijali, a sve je dokumentirano u foto i video mediju za možda neki budući novi projekt. Akcija se provodila u ugodnoj suradnji s osnovnim i srednjim školama Kaštela.