Teorijsko-praktična radionica „Slikarska tehnika Leonarda da Vincija“ – radionica sa Sandrom Šustić (FOTOGALERIJA)

Na Međunarodni dan muzeja 18. svibnja 2019. godine Muzej grada Kaštela pridružio se svjetskim muzejima i institucijama u obilježavanju 500 - te godišnjice smrti Leonarda da Vincija.

Muzej grada Kaštela tako je, na jedan dan postao – mjesto susreta učenika i učitelja, postao je „slikarska radionica Leonarda da Vincija“!

Leonardo da Vinci rođen je 15. travnja 1452. godine u gradiću Vinci u Toskani u Italiji a umro 1519. godine u Amboiseu u Francuskoj. Prisjećajući se svestranog renesansnog duha (uomo universale), jednog od najvećih umjetnika u povijesti čovječanstva - slikara, arhitekta, izumitelja, glazbenika, kipara, matematičara i inženjera, najvećeg genija renesanse koji se osim u umjetnosti iskazao u anatomiji, botanici, geologiji, matematici, optici, mehanici, astronomiji, hidraulici, .... U kaštelu Vitturi u Kaštel Lukšiću održana je jednodnevna teorijsko-praktična radionica o tehnikama i metodama rada koje je koristio Leonardo da Vinci.

Organizatorica radionice je Sanja Acalija, muzejska savjetnica – voditeljica Kulturnopovijesnog odjela Muzeja grada Kaštela.

Voditeljica radionice je Dr. sc. Sandra Šustić, restauratorica iz Hrvatskog restauratorskog zavoda koja je surađivala s najvećim svjetskim stručnjacima Leonardove umjetnosti.